30. april 2024 20:48

Košarkaši Partizana pobedili Budućnost na startu polufinalne serije ABA lige

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu Budućnost rezultatom 78:67 u prvom meču polufinalne serije ABA lige. Partizan je posle prve deonice vodio 11 razlike (27:16), a na startu druge nije poentirao čak četiri minuta, međutim u tom periodu gosti su postigli samo četiri poena.

Na poluvreme se otišlo sa 41:29 za Partizan, a sa plus 12 za "crno-bele" ušlo se i u poslednju deonicu (59:47). Trojkom Kevina "Jogija" Ferela Budućnost je 69 sekundi pre kraja prišla na samo minus četiri - 65:69. Kevin Panter je 36 sekundi pre kraja realizovao sva tri slobodna bacanja posle faula nad njim na šutu za tri i tako prelomio utakmicu koja je odigrana pred 10.197 navijača Partizana.

Kod Partizana je najefikasniji bio Zek Ledej sa 15 poena, Frenk Kaminski je dao 13, a Panter i Aleksa Avramović po 11. Kapiten Panter je za 30 minuta postigao sedam poena uz šut 2/4 za dva, 0/4 za tri, 3/3 slobodna bacanja i pet izgubljenih lopti.

Joan Makundu je dao 14 poena za Budućnost, Ferel 13, a Kenan Kamenjaš 12. Drugi meč polufinalne serije igra se u utorak 7. maja u Podgorici. Eventualna "majstorica" planirana je za 10. maj. Polufinalna serija između Crvene zvezde i Mege počinje u petak.