28. april 2024 14:30

Ministar Dačić čestitao srpskim bokserkama osvajanje zlatnih medalja na Evropskom prvenstvu u Beogradu

BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić čestitao je danas srpskim reprezentativkama u boksu Sari Ćirković, Nataliji Šadrinoj i Kristini Kaluhovoj osvajanje zlatnih medalja na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

''Naše bokserke Sara Ćirković, Natalija Šadrina i Kristina Kaluhova osvojile su zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u boksu u Beogradu i time postigle istorijski uspeh! Drage devojke, od srca vam čestitam i želim da nastavite putem uspeha! Nastavite da svojim delima i rezultatima Srbiju i srpski narod činite ponosnim'', navodi se u čestitki Dačića objavljenoj na Instagramu.

Beograd i Bokserski savez Srbije od 18. do 28. aprila domaćini su Evropskog prvenstva u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Ćirković je u finalu kategorije do 54 kg, ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok.

Drugo zlato donela je Natalija Šadrina pobedom (4:1) protiv Ruskinje Nune Asatrijan, u kategoriji do 60 kg, a treće Kristina Kaluhova, u kategoriji do 63 kg, pobedom (3:2) protiv Elene Babičeve iz Rusije.

Prethodno je Kristina Nađ Varga, u kategoriji do 48 kg, poražena u finalu od Ruskinje Julije Čungalakove i osvojila je srebro.

Srpski ženski tim osvojio je još sedam bronzanih medalja, ukupno rekordnih 11 na šampionatu Starog kontinenta.