30. avgust 2024 07:13

Fudbaleri Borca iz Banjaluke eliminisani iz Lige Evrope, takmičenje nastavljaju u Ligi konferencija

BANJALUKA  - Fudbaleri Borca nisu uspeli da se plasiraju u Ligu Evrope, pošto su u Banjaluci posle posle penala poraženi od Ferencvaroša ukupnim rezultatom 4:3 u revanš meču plej-ofa ovog takmičenja.

Meč je posle regularnih 90 minuta završen bez golova.

Potom su igrani produžeci, pošto je i prvi meč plej-ofa za plasman u LE u Mađarskoj završen bez golova.

Borac je poveo 1:0 u 104. minutu golom Srđana Grahovca, a Ferencvaroš je izjednačio iz penala u 111. minutu pogotkom Barnabasa Varge.

Pošto do kraja produžetaka nije bilo promene rezultatu, pristupilo se izvođenju penala.

Fudbaleri Ferencvaroša su u penal seriji slavili rezultatom 3:2.

Fudbaleri Borca nisu iskoristili tri jedanaesterca u penal seriji, a Ferencvaroš jedan.

Ekipa Borca će takmičenje nastaviti u Ligi konferencija.

Plasman u Ligu Evrope sinoć su pored Ferencvaroša izborili i RFS, Elfsborg, Ludogorec, Ajaks, Anderleht, Bešiktaš, FCSB, Viktorija Plzenj, PAOK, Braga i Makabi Tel Aviv.

Žreb Lige Evrope biće održan danas od 13 časova, a žreb Lige konferencija od 14.30 sati.