4. januar 2023 14:54

Pobede fudbalera Milana i Sampdorije u Seriji A

MILANO - Fudbaleri Milana pobedili su u gostima ekipu Salernitane rezultatom 2:1 u meču 16. kola Serije A.

Golove za goste postigli su Rafael Leao u 10. i Sandro Tonali u 15. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Federiko Bonacoli u 83. minutu.

Milan je drugi na tabeli sa 36 bodova, dok je Salernitana 13. sa 17. "Roso-neri" će u narednom kolu na svom terenu dočekati Romu, dok će Salernitana igrati sa Torinom.

Fudbaleri Sampdorije pobedili su u gostima ekipu Sasuola 2:1. Golove za tim iz Đenove postigli su Maonolo Gabijadini u 25. i Tomaso Augelo u 28. minutu. Ekipu Sampdorije sa klupe predvodi srpski trener Dejan Stanković. Jedini strelac za domaći tim bio je Domeniko Berardi u 64. minutu iz penala.

Sasuolo je 15. na tabeli sa 16 bodova, dok je Sampdorija 18. sa samo devet. Sasuolo će u narednom kolu Serije A gostovati Fiorentini, dok će Sampdorija dočekati Napoli.