10. jul 2024 23:04

Fudbaleri Engleske pobedili Holandiju, u finalu Evropskog prvenstva protiv Španije

DORMUND  - Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Dormundu u polufinalu pobedila selekciju Holandije rezultatom 2:1.

Engleska će u finalu EP u nedelju od 21 čas u Berlinu igrati protiv Španije.

Španija je u utorak u prvom polufinalu pobedila Francusku rezultatom 2:1.

Engleska će igrati svoje drugo finale EP, pošto je na prošlom prvenstvu u finalu posle posle penala izgubila od Italije.

Holandija je povela u sedmom minutu. Ćavi Simons je posle prodora po desnoj strani šutirao i savladao golmana Engleske Džordana Pikforda.

Engleska je prvu šansu imala u 13. minutu. Hari Kejn je uputio šut sa 25 metara, ali je golman Holandije Bart Ferbrugen uspeo da interveniše.

Minut kasnije Kejn se našao u šesnaestercu odakle je uputio šut preko gola. Posle intervencije iz VAR sobe glavni sudija Feliks Cvajer je dosudio jedanaesterac za Englesku pošto je Denzel Dumfris napravio prekršaj nad Kejnom.

Kejn je u 17. minutu bio precizan sa bele tačke i tako poravnao rezultat na 1:1.

Novu prliku za Englesku imao je Fil Foden u 23. minutu. On je ušao u šesnaesterac i sa par metara šutirao, ali je Dumfriz izbacio loptu sa gol linije.

Holandija je mogla do gola u 30. minutu. Memfis Depaj je centrirao iz kornera, Dumfriz je skočio, udario loptu glavom i pogodio prečku.

Dva minuta kasnije Engleska je imala priliku da povede. Foden je uputio udarac sa 25 metara, ali je pogodio stativu.

Depaj je zbog povrede morao da napusti igru u 35. minutu, umesto njega ušao je Džoj Verman.

Holandija je u 65. minutu imala novu šansu. Virdžil van Dajk je uputio šut sa desetak metara, ali je Džordan Pikford odbranio udarac.

Bukajo Saka je u 79. minutu postigao gol, ali je posle intervencije iz VAR sobe Cvajer poništio pogodak zbog ofsajda.

Engleska je do pobede došla golom Olija Votkinsa u 90+1. minutu.