13. jul 2024 22:29

Fudbaleri Zenita osvojili Superkup Rusije, Strahinja Eraković upisao asistenciju

VOLGOGRAD - Fudbaleri Zenita osvojili su Superkup Rusije, pošto su večeras u Volgogradu pobedili Krasnodar rezultatom 4:2.

Zenit je poveo golom Rodriga u 13. minutu. Prednost je duplirao Vendel u 33. minutu na asistenciju srpskog fudbalera Strahinje Erakovića.

Do kraja prvog poluvremena Zenit je vodio 3:0 golom Maksima Glušenkova u 42. minutu.

Nikita Krivcov je u 65. minutu smanjio na 3:1. Glušenkov je u 68. postigao svoj drugi gol, tri minuta kasnije Fedor Smolov je postavio konačan rezultat 4:2.

Tim iz Sankt Peterburga je večarašnjom pobedom došao do 10. pehara Superkupa Rusije.

Zenit je prošle sezone osvojio duplu krunu, pošto je bio najbolji u prvenstvu i kupu Rusije.