9. avgust 2024 23:19

Košarkašice Francuske igraće u finalu Olimpijskih igara protiv Amerikanki

PARIZ - U obe konkurencije u finalu olimpijskog turnira igraće Francuska i Sjedinjene Američke Države pošto su košarkašice domaćina Igara pobedile Belgiju u polufinalu posle produžetka rezultatom 81:75 (66:66).

Belgija je vodila 17:14 posle prve deonice, ali su na startu druge Francuskinje napravile seriju 12:4, ali su Belgijanke uspele da se vrate i preokrenu u finišu deonice za vođstvo 36:31 na polovini utakmice. Maksimalnih plus 15 Belgija je imala u 23. minutu (46:31), ali su Francuskinje uspele da uhvate priključak. Posle treće deonice bilo je samo plus tri za Belgiju - 51:48.

Francuska je šest minuta pre kraja vodila 59:53. Francuska je 84 sekunde pre kraja vodila 64:60, Belgijanke nisu iskoristile napad, a domaće igračice su sa linije penala povele 66:60 na 50 sekundi do kraja. Belgijanke su uspele serijom 6:0 da izjednače osam sekundi pre kraja. Francuskinje su imale dva pokušaja da reše meč u poslednjem napadu, ali nisu uspele.