22. maj 2023 22:04

Košarkaši Partizana pobedili Studentski centar i izborili polufinale ABA lige

BEOGRAD - Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale plej-ofa ABA lige, pošto su večeras u Beogradu u majstorici četvrtfinala savladali Studentski centar rezultatom 112:83 (27:21, 30:17, 23:25, 32:20).

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džejms Naneli sa 17 poena, dok su Zek Ledej i Alen Smailagić dodali po 14. Matijas Lesor je ubacio 13, Jam Madar 12, a Danilo Anđušić 10 poena. Kod gostiju, najbolji je bio Danilo Tasić sa 14 poena, dok je Zvonimir Ivišić dodao 13. Nikola Pavlićević i Mateo Drežnjak su ubacili po 11 poena.

Service Photo Gallery

Partizan će u polufinalu plej-ofa ABA lige igrati protiv Cedevita Olimpije. Klub iz Ljubljane je u četvrtfinalu plej-ofa pobedio FMP iz Železnika serijom 2:1 u pobedama.

Polufinalna serija se takođe igra na dve pobede, a termini mečeva će biti naknadno saopšteni. Prednost domaćeg terena imaće ekipa Partizana.

Studentski centar je prvi meč u Beogradu dobio rezultatom 84:83, a u drugom duelu odigranom u Podgorici slavio je beogradski klub sa 81:79.

Večerašnji meč je odigran u "Štark areni" pred 14.077 navijača, a ovoj utakmici prisustvovao je i bivši košarkaš Partizana Bogdan Bogdanović. "Crno-beli" su na duelu sa Studentskim centrom postigli 17 trojki iz 30 pokušaja. Ekipa Partizana odigrala je večeras znatno bolje i sigurnije u odnosu na prethodva dva duela sa timom iz Podgorice i zasluženo je stigla do ubedljivog trijumfa.

Studentski centar je bolje ušao u meč i već u trećem minutu poveo 8:2. Partizan je potom zaigrao angažovanije, a "crno-beli" su u sedmom minutu trojkom Nanelija stigli do prvog vođstva, 14:13. Partizan je zahvaljujući trojkama Nanelija u devetom minuta stekao prednost od osam poena (25:17). "Crno-beli" su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 27:21. Prednost domaćeg tima rasla je iz minuta u minut, a Partizan je prvo poluvreme dobio rezultatom 57:38.

Domaći košarkaši su u 23. minutu poveli 63:42, a tri minuta kasnije bilo je 73:51 za "crno-bele". Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 80:63. "Crno-beli" su poslednju četvrtinu otvorili serijom 5:0 za 85:63. Partizan je u nastavku meča održavao visoku prednost i zasluženo je izborio plasman u polufinale plej-ofa ABA lige.

U drugom polufinalu plej-ofa ABA lige igraju Crvena zvezda i Budućnost. Crvena zvezda vodi 1:0 u polufinalnoj seriji, a drugi meč biće odigran sutra u Podgorici.