15. oktobar 2023 19:46

Košarkaši Crvene zvezde pobedili Borac u Čačku u trećem kolu ABA lige

ČAČAK - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Čačku ekipu Borca rezultatom 93:87 (24:20, 19:15, 22:20, 28:32) u meču trećeg kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Šabaz Nejpir sa 18 poena, dok je Rokas Giedraitis ubacio 16. Kod domaćih, najbolji je bio Ronaldo Segu sa 23 poena, dok je Tajlan Birts dodao 18.

Crvena zvezda posle tri kola u regionalnom takmičenju ima tri pobede, dok je Borac zabeležio dva trijumfa i jedan poraz.

"Crveno-beli" će u narednom kolu igrati sa FMP-om u Železniku, dok će Borac gostovati Splitu.

Crvena zvezda je prvu četvrtinu dobila rezultatom 24:20. Gosti su u drugoj četvrtini brzo stigli do dvocifrene prednosti, a prvo poluvreme je završeno vodštvom beogradskog kluba 43:35.

"Crveno-beli" su najveću prednost u trećoj četvrtini imali u 25. minutu kada je bilo 53:40, a u poslednji deo meča ušlo se sa vođstvom šampiona Srbije rezultatom 65:55.

Borac je u 35. minutu prišao na 74:68. Košarkaši Crvene zvezde su uspeli da u 37. minutu ponovo steknu dvocifrenu prednost (81:71). Igrači Borca su na devet sekundi pre kraja smanjili na 91:87, a Dejan Davidovac je potom postavio konačnih - 93:87 za Crvenu zvezdu.