31. oktobar 2023 09:15

Košarkaši Denvera pobedili Jutu uz novi tripl-dabl Nikole Jokića

DENVER - Košarkaši Denvera pobedili su na svom terenu ekipu Jute rezultatom 110:102 noćašnjem u meču NBA lige.

Najbolji u redovima aktuelnog šampiona NBA lige bio je srpski košarkaš Nikola Jokić sa 27 poena, 10 skokova i 11 asistencija za 35 minuta na terenu. On je stigao do 107. tripl-dabla u karijeri i tako se izjednačio sa Lebronom Džejmsom i Džejsonom Kidom na večnoj listi. U poraženom timu najbolji je bio Lauri Markanen sa 27 poena i 14 skokova. Denver je trijumfom protiv Jute zabeležio četvrtu pobedu ove sezone na četiri meča.

Košarkaši Atlante savladali su na svom terenu Minesotu rezultatom 127:113. U pobedničkom timu istakao se Dežonte Marej sa 41 poenom, dok je kapiten srpske košarkaške reprezentacije Bogdan Bogdanović za 20 minuta na terenu zabeležio osam poena, četiri asistencije i jedan skok. U redovima Minesote najefikasniji je bio Entoni Edvards sa 31 poenom.

Košarkaši Oklahome nadigrali su na svom terenu Detroit 124:112. U pobedničkom timu briljirao je Šej Gildžes-Aleksander sa 32 poena, devet skokova i četiri asistencije. Srpski košarkaš Andrej Pokuševski proveo je na terenu nešto manje od dva minuta, ali nije uspeo da se upiše u strelce, dok Vasilije Micić nije ulazio u igru. Kod gostiju, najbolji je bio Džejden Ajvi sa 20 poena.

Košarkaši Milvokija pobedili su na svom terenu Majami 122:114. Kod domaćih, najbolji je bio Janis Adetokumbo sa 33 poena, a Demijan Lilard je dodao 25. U poraženom timu najbolji je bio Tajler Hiro sa 35 poena, dok je srpski reprezentativac Nikola Jović proveo na terenu nešto manje od osam minuta, a za to vreme imao je učinak od pet poena i četiri skoka.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige postignuti su sledeći rezultati: Portland - Toronto 99:91, Bruklin - Šarlot 133:121, Čikago - Indijana 112:105, Boston - Vašington 126:107, Dalas - Memfis 125:110, Golden Stejt - Nju Orleans 130:102 i Orlando - LA Lejkers 103:106.