26. januar 2024 23:09

Košarkaši Partizana pobedili Žalgiris

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su Žalgiris rezultatom 81:72 u meču 23. kola Evrolige.

Partizan sad ima skor 12-11, a Žalgiris 8-15.

Pred početak utakmice navijači Partizana su ovacijama dočekali nekadašnjeg trenera Andreu Trinkijerija.

Utakmici je prisustvovao i Nikola, sin nedavno preminulog Dejana Milojevića, kome su navijači Partizana skandirali ime tokom utakmice.

Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu i poveli na startu 15-4, ali se Partizan brzo vratio, pa je na kraju prve deonice bilo 22:26.

U drugoj četvrtini Partizan je zaigrao bolje, pa je stigao i prestigao goste i na poluvreme otišao sa plus dva (45:43).

Sredinom treće deonice Partizan je imao plus osam (55:47), ali se u poslednjih 10 minuta ušlo sa samo plus dva (61:59) za "crno-bele".

Serijom 14:2 Partizan je u poslednjih pet minuta ušao sa plus 12 (73:61). Tri minuta pre kraja bilo je 75:64 i tad je bilo kasno da će domaćin slaviti.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Pi Džej Doužer sa 23 poena, Zek Ledej je dao 21, a Frenk Kaminski 12.

Kod Žalgirisa je najviše poena dao Kinan Evans - 25, Laurinas Birutis je dao 11, a Rolands Šmits devet.

Partizan u narednom kolu, u sredu, gostuje Monaku, ali pre toga već u nedelju igra protiv Crvene zvezde derbi ABA lige.