28. jul 2024 18:04

Španski teniser Nadal teško do drugog kola olimpijskog turnira i meča protiv Đokovića

Izvor: TANJUG

PARIZ - Španski teniser Rafael Nadal teško je stigao do drugog kola olimpijskog turnira i meča protiv Novaka Đokovića pošto je danas savladao Martona Fučoviča iz Mađarske rezultatom 2:1 (6:2, 4:6, 6:4) za dva sata i 32 minuta.

Španac je prvi set dobio lako, sa dva brejka. U drugom je do brejka prvi stigao Fučovič i poveo 3:0, zatim izjednačio na 1:1 i uveo meč u treći, odlučujući set. U prva gema trećeg seta na servis Fučoviča Nadal u oba nije koristio po dve brejk lopte. Fučović zatim kod vođstva 2:1 ne koristi tri vezane brejk lopte. Nadal pravi brejk u sledećem gemu, a onda spašava brejk loptu i stiže do 4:2. Nadal je kod vođstva 5:4 na svoj servis imao dve vezane meč lopte koje inije iskoristio, ali treću jeste čime je obezbedio novi duel sa najvećim rivalom.