17. maj 2023 19:00

Letonska teniserka Jelena Ostapenko plasirala se u polufinale WTA turnira u Rimu

RIM - Letonska teniserka Jelena Ostapenko plasirala se u polufinale WTA turnira u Rimu, pošto je danas u četvrtfinalu pobedila Paulu Badozu iz Španije 6:2, 4:6, 6:3.

Meč je trajao jedan sat i 50 minuta. Ovo je bio četvrti međusobni duel letonske i španske teniserke, a drugi trijumf Ostapenko.

Letonka je 20. teniserka sveta, dok je Badoza 35. na WTA listi. Ostapenko je dobila prvi set rezultatom 6:4.

Service Photo Gallery

Španska teniserka je u drugom setu povela 4:1, ali je Letonka izjednačila na 4:4. Badoza je osvojila dva naredna gema i izjednačila na 1:1 u setovima.

Ostapenko je u trećem setu povela 2:0, izjednačila je Badoza na 2:2, ali je Letonka serijom 4:1 stigla do pobede.

Ostapenko će u polufinalu igrati sa pobednicom meča između Poljakinje Ige Švjontek i Elene Ribakine iz Kazahstana.

U drugom polufinalu igraće Ruskinja Veronika Kudermetova i Ukrajinka Anhelina Kalinjina.

WTA turnir u Rimu igra se za nagradni fond od 3.572.618 evra.