29. oktobar 2023 11:49

Brazilska teniserka Beatriz Hadad Maja osvojila turnir u kineskom Žuhaiju

Izvor: TANJUG

ŽUHAI - Brazilska teniserka Beatriz Hadad Maja osvojila je WTA turnir u Žuhaiju, pošto je danas u finalu pobedila Kineskinju Kvinven Ženg 7:6 (13:11), 7:6 (7:4).

Meč je trajao dva sata i 52 minuta. Hadad Maja je 19. teniserka sveta, dok je Ženg 18. na WTA listi.

Brazilska teniserka je trijumfom u Kini stigla do treće titule u karijeri. Ženg je ostala na dva osvojena trofeja.

Brazilka je povela 2:1 u prvom setu, ali je Kineskinja preokrenula rezultat i stigla je do 4:2. Hadad Maja je izjednačila na 4:4, a onda se igralo gem za gem. Pobednica prvog seta odlučena je u taj-brejku, koji je pripao Brazilki rezultatom 13:11.

Velika borba je viđena i u drugom setu. Hadad Maja je povela 3:1, ali je Ženg izjednačila na 3:3. Usledilo je novo vođstvo brazilske teniserke od 5:3, ali je Ženg ponovo uspela da izjednači na 5:5. Pobednica i drugog seta odlučena je u taj-brejku, koju je Hadad Maja dobila rezultatom 7:4.

Turnir u Žuhaiju se igrao za nagradni fond od 2.409.000 dolara.