5. maj 2024 10:03

Mesi ostvario pet asistencija na meču sa Njujorkom, oborio rekord MLS lige

MAJAMI - Fudbaleri Intera pobedili su jutros na svom terenu ekipu Njujork Red Bula rezultatom 6:2 u meču MLS lige.

Fudbaler Intera Lionel Mesi briljirao je na ovoj utakmici, pošto je zabeležio pet asistencija i jednom se upisao u listu strelaca.

Mesi je postao prvi igrač u istoriji MLS lige sa pet asistencija na jednom meču. On je ujedno postao i prvi fudbaler u istoriji MLS lige, koji se upisao u strelce na šest uzastopnih utakmica.

Argentinski fudbaler je na meču sa Njujork Red Bulom postigao gol u 50. minutu.

Luis Suarez je na ovom meču ostvario het-trik, pošto se upisao u strelce u 69, 75. i 81. minutu. Matijas Rohas je postigao dva gola i to u 48. i u 62. minutu.

Kod gostiju, u strelce su se upisali Dante Vanzeir u 30. minutu i Emil Forsberg iz penala u sedmom minutu nadoknade vremena.

Inter je prvi na tabeli Istočne konferencije MLS lige sa 24 bodova, a u narednom kolu gostovaće Montrealu.

Njujork je na četvrtoj poziciji Istoka sa 17 bodova, a u narednom kolu MLS lige igraće na svom terenu sa ekipom Nju Ingland revolušn.

"Mesi nije čovek, najveći je svih vremena. Rekordi postoje da ih Mesi obori", saopštila je MLS liga.