17. avgust 2024 21:35

Fudbaleri Napretka pobedili Spartak, Jedinstvo iz Uba osvojilo istorijski bod

LAZAREVAC  - Fudbaleri Napretka pobedili su Spartak rezultatom 2:0 i stigli do prvog slavlja u Superligi ove sezone, dok je Jedinstvo iz Uba remijem 1:1 na gostovanju Tekstilcu osvojilo prvi, istorijski bod u srpskoj eliti.

Napredak je u Lazarevcu savladao subotički Spartak u meču petog kola Superlige Srbije i tako stigao do prve pobede u sezoni. Filip Krstić je dao prvi gol u 35. minutu, a pobedu izabranika Gorana Stevanovića overio je rezervista Dušan Stojiljković u 86. minutu.

U duelu prošlosezonskih prvoligaša Tekstilac iz Odžaka je u Bačkoj Palanci protiv Jedinstva poveo golom Dejana Đurića u 3. minutu, posle dodavanja Marka Lukovića. Istorijski bod Jedinstvo je osvojilo golom Dimitrija Aćimovića u 90+5. minutu, Igor Milanović je bio asistent.