26. septembar 2024 23:45

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva preokretom u finišu meča poraženi od Brage

BRAGA - Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva srpskog trenera Žarka Lazetića su preokretom u finišu meča poraženi rezultatom 1:2 na gostovanju Bragi u meču prvog kola Lige Evrope.

Lazetićevu ekipu je u Bragi u vođstvo doveo Ošer Davida u 30. minutu sa penala.

Tako je bilo sve do finiša meča, a onda je usledio veliki preokret domaćina u režiji Brume.

Napadač Brage je u 88. minutu dao gol posle asistencije Roberta Fernandeza Haena, a zatim je sigurno realizovao penal u 90+5. minutu.

Makabi je meč okončao sa devet igrača, pošto su zbog drugih javnih opomena van igre morali gabi Kanihovski u 90+8. i Takjris Asante u 90+9. minutu.

Nemanja Stojić je odigrao ceo meč za izraelski klub. Lion je u drugom poluvremenu slomio otpor Olimpijakosa i pobedio 2:0. Strelci su bili Rajan Šerki u 65. i Said Benrahma u 71. minutu.

Nemanja Matić je igrao za Lion do 67. minuta. Od 68. minuta za Olimpijakos je igrao doskorašnji član Crvene zvezde marko Stamenić.

Ajntraht je u Frankfurtu odigrao 3:3 protiv Viktorije iz Plzenja iako je do 86. minuta vodio 3:1.

Strelci za domaćina bili su Ugo Ekitike u 38, Žunior Dina Ebimbe u 62. i Rasmus Kristensen u 67. minutu.

Pavel Šulc je dao prvi gol za goste u 41. minutu, a bod je doneo Vaclav Jemelka.

Na njegovu asistenciju Prins Kvabena Adu je dao gol u 86. minutu, a Jemelka je u 90+3. minutu poravnao na 3:3.

Za goste je ceo meč odigrao doskorašnji kapiten Partizana Svetozar Marković.

Ajaks je deklasirao Bešiktaš i pobedio ga rezultatom 4:0, a istakao se dvostruki strelac Mika Godts.

Belgijanac je pogađao u 51. i 73. minutu.

Fic Džim Kian je dao gol za Ajaks u 31, a Kenet Tejlor u 55. minutu.

Roma i Atletik Bilbao odigrali su 1:1 u Rimu. Domaćin je poveo golom Artjoma Dovbika u 32. minutu, Aitor Paredes je pogotkom u 85. dobeo bod gostima.

Na golu Rome stajao je Mile Svilar. FCSB (bivša Steaua) je deklasirala RFS rezultatom 4:1, a briljirao je Darijus Olaru, asistent i dvostruki strelac.

Stefan Panić je odigrao ceo meč za goste iz Letonije. Totenhem je deklasirao Karabah (3:0) iako je od 8. minuta igrao sa desetoricom, jer je defanzivac Radu Dragušin dobio direktan crveni karton.

Samo četiri minuta kasnije Brenan Džonson posle asistencije Dominika Solanke dovodi "pevce" u vođstvo.

Pape Matar Sar je u 53. minutu duplirao prednost domaćina, a pet minuta kasnije Toral Bahramov nije iskoristio penal za goste iz Azerbejdžana.

Konačan rezultat postavio je Solanke u u 68. minutu posle asistencije kapitena Sona Heung-Mina.

Bivši fudbaler Partizana Marko Janković igrao je za goste od 79. minuta.