28. septembar 2024 22:14

Fudbaleri Vojvodine i niškog Radničkog remizirali 3:3 u meču punom preokreta

NOVI SAD  - Fudbaleri Vojvodine i niškog Radničkog remizirali su rezultatom 3:3 u meču 10. kola Superlige Srbije koji su obeležili preokreti.

Vojvodina je povela u 52. minutu, posle kornera i gužve najbolje se snašao Jusuf Bamidele i sa desetak metara volej udarcem poslao loptu u mrežu. Gosti su izjednačili u 57. minutu, Jamajčanin Trivante Stjuart je poslao loptu u mrežu sa peterca posle asistencije Radivoja Bosića. Potpuni preokret doneo je Vanja Ilić golom sa penala u 61. minutu koji je dosuđen zbog igranja rukama Seida Koraća pošto mu je golman izveo loptu sa linije peterca.

Kejleb Zadi u 76. minutu nije iskoristio penal za Vojvodinu, ali su "lale" uprkos tome ipak stigle do preokreta u finišu meča. Prvo je Marko Veličković dao gol u 87, a zatim i Đorđe Crnomarković u 90. minutu. Bod je gostima doneo Kamerunac Mburi Jamkam u 90+5. minutu udarcem glavom posle kornera Bosića.