16. februar 2024 18:53

Košarkaši Crvene zvezde osmi put uzastopno u finalu Kupa Radivoja Koraća

NIŠ - Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća u Nišu, pošto su danas pobedili ekipu Čačka 94 rezultatom 87:52 u meču polufinala.

Košarkaši Čačka 94 su bolje otvorili utakmicu i uspostavili tempo igre.

Uspeli su da dođu do prednosti od četiri poena ali je Teodosić poenima i asistencijama doneo svom timu izjednačenje pred kraj četvrtine.

U drugoj deonici Crvena zvezda je zaigrala raznovrsnije u napadu, uglavnom preko Teodosića i Dos Santosa. Na drugoj strani se Čačak 94 mučio u realizaciji svojih napada, zbog čega je prednost "crveno-belih" narasla na 12 poena.

U trećoj četvrtini košarkaši Crvene zvezde su nastavili gde su stali na kraju prvog poluvremena.

Napad Čačka 94 je potpuno stao, "crveno-beli" su igrali odbranu agresivnije iz minuta u minut.

Prednost je pritom samo rasla tokom poslednje deonice, dok je na kraju iznosila 35 poena.

U finalu nacionalnog kupa Crvena zvezda će igrati sa boljim iz duela Partizana i Vojvodine, koji svoje polufnale igraju večeras od 21 čas.