18. jun 2024 23:04

Fudbaleri Portugalije posle preokreta pobedili Češku na Evropskom prvenstvu

LAJPCIG - Fudbalska reprezentacija Portugalije pobedila je večeras u Lajpcigu selekciju Češke rezultatom 2:1 (0:0) u meču prvog kola grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Prvu veliku šansu na utakmici imao je Kristijano Rolando u 32. minutu, ali je golman Češke Jindrih Stanek istrčao na vreme i sprečio gol Portugalije.

Češka je povela u 62. minutu kada je Lukaš Provod uputio šut sa 20 metara.

Fudbaleri Portugalije su do izjednačenja došli posle autogola Robina Hranača u 69. minutu.

Diogo Žota je u 87. minutu postigao gol, ali je posle VAR provere sudija Marko Gvida poništio pogodak.

Preokret i pobedu za Portugaliju je doneo Francisko Konseisao golom u 90+2. minutu.

Ranije danas u prvoj utakmici grupe F Turska je pobedila Gruziju 3:1.

Portugalija će u drugom kolu 22. juna igrati protiv Turske, dok će Češka istog dana igrati protiv Gruzije.