29. jun 2024 20:02

Fudbaleri Švajcarske pobedili Italiju i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva

BERLIN - Fudbalska reprezentacija Švajcarske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je danas u Berlinu u osmini finala pobedila branioca titule, selekciju Italije rezultatom 2:0 (1:0).

Golove za selekciju Švajcarske postigli su Remo Frojler u 37. i Ruben Vargas u 46. minutu.

Italija, koja je osvojila titulu na EP 2021. godine, završila je takmičenje na kontinentalnom šampionatu u Nemačkoj već u osmini finala.

Švajcarska će šestog jula u Dizeldorfu u četvrtfinalu EP igrati protiv pobednika duela Engleska - Slovačka, koji je na programu sutra od 18 časova.

Švajcarska je bolje ušla u meč protiv Italije, a prvu šansu na utakmici imao je Brel Embolo u 24. minutu, ali je sjajno na golu Italije reagovao Đanluiđi Donaruma. Obe selekcije su potom imale po nekoliko prilika, ali promene rezultata nije bilo.

Fudbaleri Švajcarske su poveli u 37. minutu. Frojler se upisao u strelce, koji je uspeo da prevari odbranu Italije i golmana Donarumu.

Do kraja prvog dela meča nije bilo promene rezultata, iako su Švajcarci imali šansu u 45. minutu preko Fabijana Ridera.

Švajcarska je povela 2:0 već na startu drugog poluvremena pogotkom Vargasa, koji je sa 16 metara prevario Donarumu.

Italija je potom zaigrala angažovanije, a "azuri" su imali veliku šansu nekoliko minuta kasnije. Švajcarski fudbaler Fabijan Šer napravio je u 52. minutu veliku grešku, pošto je želeo loptu da vrati golmanu Janu Zomeru, ali je pogodio stativu.

Fudbaleri Italije su novu priliku imali u 74. minutu, a Đanluka Skamaka je bio neprecizan, pošto je pogodio stativu.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, a Švajcarska je zasluženo izborila plasman u četvrtfinale EP.