30. jun 2024 22:53

Fudbaleri Španije preokretom savladali Gruziju, u četvrtfinalu protiv Nemačke

Izvor: TANJUG

podeli vest

KELN  - Fudbaleri Španije su ubedljivo savladali Gruziju rezultatom 4:1 iako su prvi primili gol i tako stigli do plasmana u četvrtfinale Evropskog prvenstva gde ih čeka Nemačka.

Gruzija je iznenađujuće povela autogolom Robina Le Normana u 18. minutu, ali se na odmor otišlo sa 1:1 posle gola Rodrija u 39. minutu. Vezista Mančester Sitija je posle dodavanja Nika Vilijamsa preciznim udarcem sa 18 metara matirao do sad možda i najboljeg golmana turnira Giorgija Mamardašvilija.

Španija je preokrenula u 51. minutu, posle centaršuta Lamina Jamala Fabijan Ruuz je udarcem glavom sa pet metara lako poslao loptu u mrežu.

Odličnu partiju Vilijams je krunisao golom posle solo akcije u 75. minutu za 3:1, a rezervista Dani Olmo je postavio konačan rezultat u 83. minutu.

Španija i Nemačka će četvrtfinalni meč odigrati u Štutgartu, 5. juna u 18 časova. Poznat je još jedan četvrtfinalni par, to je duel Engleske i Švajcarske, koji je zakazan za 6. jul od 18 časova u Dizeldorfu.