5. jul 2024 14:21

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Soči na turniru u Sankt Peterburgu

SANKT PETERBURG - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Soči rezultatom 2:0 u prvom kolu turnira u Sankt Peterburgu.

Trener Zvezde Vladan Milojević je protiv ruskog drugoligaša izveo na teren kombinovani sastav, ali je uprkos tome sedmostruki uzastopni šampion Srbije dominirao i lako stigao do pobede.

Šerig Ndiaje je postigao prvi gol za Zvezdu u 39. minutu, a asistent Senegalcu bio je novajlija Dalsio. Konačan rezultat postavio je mladi Lazar Jovanović u 44. minutu kad je natrčao na odbijenu loptu golmana Sočija posle udarca Jovana Šljivića i poslao je u mrežu.

Zvezda drugi meč na turniru igra protiv domaćina Zenita u ponedeljak 8. jula od 18 i 30, a turnir zatvara utakmicom protiv argentinskog Taljaresa, 12. jula od 17 časova.