6. jul 2024 00:19

Fudbaleri Francuske posle penala pobedili Portugaliju, u polufinalu EP protiv Španije

HAMBURG  - Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Hamburgu u četvrtfinalu posle penala pobedila Portugaliju rezultatom 5:3, posle 120 minuta igre bilo je 0:0.

Francuska će u polufinalu 9. jula u Minhenu od 21 čas igrati protiv Španije, koja je u četvrtfinalu pobedila Nemačku sa 2:1 posle produžetaka.

Francuska je prva imala šansu na meču. Teo Ernandez je u 20. minutu snažno šutirao po sredini gola, ali je golman reprezentacije Portugalije Diogo Kosta uspešno intervenisao i odbio loptu.

Portugalija je imala priliku u 42. minutu kada je Bruno Fernades šutirao preko gola iz slobodnog udarca.

Fernades je u 61. minutu imao novu šansu pošto je šutirao iskosa desno, ali je golman reprezentacije Francuske Majk Menjan dobro intervenisao.

Dva minuta kasnije je ponovo Menjan sačuvao svoju reprezentaciju. Odbranio je šut Vitinje, a onda i pokušaj Kristijana Ronalda petom.

Francuska je zapretila u 66. minutu. Rendal Kolo Muani je šutirao, ali je Ruben Dijas uklizavanjem poslao loptu u korner.

Eduardo Kamavinga je mogao da dovede Francusku u prednost u 70. minutu. On je posle prodora Osmana Dembelea šutirao sa pet metara pored gola.

Dembele je u 74. minutu uputio šut sa 20 metara, ali je lopta završila preko gola.

Portugalija je mogla do gola u 93. minutu. Francisko Konseisao je posle prodora dodao Ronaldu koji je sa nekoliko metara šutirao visoko preko gola.

Poslednju šansu na utakmici Portugalija je imala u 120. minutu. Nuno Mendes je slabo šutirao prema golu Menjana.

Posle 120. minuta prešlo se na izvođenje penala.

Za Francusku su pogodili Dembele, Jusuf Fofana, Žil Kunde, Bredli Barkola i Teo Ernandez.

U redovima Portugalije precizni su bili Ronaldo, Bernando Silva i Nuno Mendes, dok je Žoao Feliks pogodio stativu.