6. avgust 2024 16:50

Košarkaši Srbije posle produžetka pobedili Australiju i izborili polufinale Olimpijskih igara

PARIZ  - Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu, pošto su danas u četvrtfinalu posle produžetka pobedili Australiju rezultatom 95:90 (82:82) iako su sredinom prvog poluvremena gubili 24 razlike.

Australija je mnogo bolje otvorila utakmicu i posle 10 minuta, predvođena tandemom Peti Mils (12 poena) - Džoš Godi (osam) imala je velikih plus 14 - 31:17. Početkom druge deonice Australija je imala rekordnih plus 24 - 44:20. Na poluvremenu je posle serije Srbije u finišu druge deonice bilo 54:42 za Australiju.

Srbija je predvođena kapitenom Bogdanom Bogdanovićem velikom serijom u trećoj četvrtini povela u 25. minutu (61:60), a u poslednjih 10 minuta ušlo se sa 67:65 za "orlove". Povela je Srbija 73:67, ali je Australija uzvratila mini serijom 5:0. U poslednja tri minuta ušlo se rezultatom 78:78.