7. decembar 2023 23:01

Košarkaši Partizana velikim preokretom pobedili Olimpiju u Areni

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su posle velikog preokreta u drugom poluvremenu Olimpiju rezultatom 82:69 u utakmici 13. kola Evrolige.

Partizan sad ima skor 7-6, a Olimpija 4-9.

Aleksa Avramović je bio u startnoj postavi Partizana, ali je zbog povrede zgloba leve noge izašao iz igre u 6. minutu i nije se više vraćao na parket.

Gosti su bolje otvorili meč i imali plus sedam u finišu prve deonice (23:16).

Usledila je bolja igra i serija Partizana koji je u 13. minutu poveo 29:27. Serijom 10:2 gosti su poveli 37:31 u 16. minutu, a poluvreme je okončano rezultatom 44:39 za goste.

Sredinom treće deonice gosti su imali plus 15 (60:45). Nošeni fantastičnom podrškom sa tribina igrači Partizana su napravili seriju 16:2 do kraja treće deonice koja je okončana prednošću gostiju (62:61).

Trojkom Džejmsa Nanelija Partizan je 5.38 pre kraja poveo 70:64. Nastavila se serija Partizana, pa se u poslednja tri minuta ušlo sa 76:64 za domaćina, i tad je bilo jasno da će bodovi pripasti šampionu ABA lige.

Kod Partizana je najefikasniji bio Kevin Panter sa 19 poena, Bruno Kaboklo je dao 16, Zek Ledej 15, a Naneli 10.

Goste je predvodio Šejvon Šilds sa 19 poena, Maodo Lo je dao 12, a Nikolo Meli devet .

U narednom kolu, sledeće nedelje, Partizan gostuje Žalgirisu.