8. decembar 2023 21:15

Evroliga: Košarkaši Monaka pobedili Žalgiris u Kaunasu rezultatom 83:79

KAUNAS - Košarkaši Monaka pobedili su danas kao gosti Žalgiris rezultatom 83:79 u utakmici 13. kola Evrolige.

Monako, koji je pre tri dana posle produžetka izgubio od Partizana u Beogradu, imao je plus sedam na poluvremenu (46:39).

U trećoj deonici Žalgiris se vratio u meč i napravio preokret, a u poslednjih pet minuta se ušlo rezultatom 63:63.

Monako je trojkom Džerona Blosomgejma kojom je poveo 74:68 na 1.58 pre kraja, a domaćin nije posle toga uspeo da se vrati u meč.

Izabranike srpskog stručnjaka Saše Obradovića ka pobedi je predvodio Majk Džejms sa 25 poena, Blosomgejm je dao 13, Eli Okobo 12, a Alfa Dijalo 11.

Kod Žalgirisa su se istakli Tomas Dimša sa 14, Rolands Šmits sa 13 i Kinan Evans i Edgaras Ulanovas sa po 10 poena.

Žalgiris sad ima skor 5-8, a Monako 8-5.

U narednom kolu, Žalgiris će u četvrtak ugostiti Partizan, dok će Monako u petak u goste Fenerbahčeu.