30. maj 2024 18:39

Srpska teniserka Olga Danilović pobedila Danijel Kolins za treće kolo Rolan Garosa

PARIZ - Srpski teniserka Olga Danilović plasirala se u treće kolo Rolan Garosa, pošto je danas u drugom kolu pobedila Amerikanku Danijel Kolins 6:7 (3:7), 7:5, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 35 minuta. Kolins je 10. teniserka sveta, dok je Danilović 125. na VTA listi.

U prvom setu viđena je izjednačena borba, nije bilo brejkova pa je Kolins u taj-brejku bila bolja rezultatom 7:3.

Danilović je povela 3:1 u drugom setu, Kolins je uspela da preokrene na 5:3, ali je srpska teniserka ipak napravila novi preokret i sa rezultatom 7:5 osvojila set.

Treći set je pripao Danilović koja je u poslednjem gemu napravila brejk za pobedu.

Srpska teniserka je tako ponovila prošlogodišnji rezultat, što je ujedno njen najveći uspeh na grend slemovima.

Danilović će u trećem kolu igrati protiv Hrvatice Done Vekić koja je u drugom kolu pobedila Ukrajinku Martu Kostjuk.