16. novembar 2024 19:51

Doktor Sinicki: Cilj kvantne medicine je da pacijente izleči, a ne zaleči

Izvor: TANJUG

podeli vest

Doktor Sinicki: Cilj kvantne medicine je da pacijente izleči, a ne zaleči

Foto: Tanjug/video

BEOGRAD - Cilj kvantne medicine je da se pacijent leči i izleči, a njena prednost je u tome što se organizam može snimiti kompletno i bez štetnog zračenja, kaže dr Vladislav Sinicki, radiolog i doktor kvantne medicine.

"Cilj je da pacijente izlečimo, a ne zalečimo, ne da pacijent pije 15 lekova do kraja života", kazao je Sinicki za Tanjug, poredeći kvantnu medicinu sa standardnim procedurama u kojima se koriste lekovi sa ciljem da se oboljenja pacijenata drže pod kontrolom.

Kako navodi, uz pomoć kvantne medicine i biorezonantnog skenera, organizam se može snimiti bez štetnog zračenja, bez ulaska u zatvoreni prostor, a nema ni ubrizgavanja kontrasta.

Ono što je još jedna prednost biorezonantnog skenera, kako kaže Sinicki, jeste to što se snima kompletan organizam, a ne samo jedan segment kao što se to čini rendgenom, skenerom ili magnetnom rezonancom.

"Uz pomoć biorezonantnog skenera snimamo kompletan organizam u svim fazama, što znači od zdravlja do bolesti. Na ovaj način snimamo kompletno koštano-zglobni sistem, kompletnu cirkulaciju, kompletno nervni sistem, limfni sistem, srce, pluća, glavu, urogenitalni trakt. I velika prednost je u tome što mi možemo da vidimo ovim pregledom prisustvo virusa, bakterija i parazita u organizmu, zbog toga što i virusi i bakterije i paraziti imaju elektromagnetne talase", objasnio je Sinicki.

Pored biorezonantnog skenera, dr Sinicki primenjuje i termovizijski skener pri čemu se snima, kako pojašnjava, toplota tela pacijenta.

"Takođe nema nikakvog zračenja, nema ubrizgavanja kontrasta, nema ulaska u zatvoreni prostor i pacijent vidi toplotne portrete na ekranu. To znači da u toku snimanja već vidi kako to izgleda", kazao je Sinicki dodajući da se termovizijski skener primenjivao na VMA pre 40 godina, s tim što se tada koristio samo za snimanje dojki.

Navodi da biorezonantni i termovizijski skener nisu skuplji od običnog skenera, ali da se ne koriste u dijagnostici jer, kako kaže, nisu u finansijskom interesu međunarodnih korporacija.

Navodeći da u Srbiji oboli godišnje oko 35.000 ljudi od raznih karcinoma, Sinicki kaže da su češći uzrok smrti kardiovaskularne bolesti.

"U Srbiji je najviše umrlih od oboljenja srca i krvnih sudova. A mi ovim pregledom možemo da vidimo i srce i da vidimo kompletnu cirkulaciju. Ukoliko postoji potreba za daljom dijagnostikom, pošaljemo pacijenta kod kardiologa ili kod kardiovaskularnog hirurga ukoliko je za operaciju. Cilj je da na vreme diagnostifkujemo bolest, da vidimo faktore rizika za nastanak oboljenja, što je jako bitno u prevenciji bolesti", navodi Sinicki.

Govoreći o sredstvima dijagnostike, Sinicki kaže da i magnetna rezonanca, kao i rendgen i skener imaju svoje prednosti.

"Magnetna rezonanca, koja takođe ne zrači, ima svoje prednosti, i skener ima. Magnetna rezonanca je suverena u dijagnostici mekih tkiva, tetiva, ligamenata, tu je suverena, dok je skener suveren kod krvnih sudova, kod koštano-zglobnog sistema i u brzoj dijagnostici, kod nekih hitnih stanja, i tu je skener mnogo bolji jer kratko traje, praktično za par minuta je pacijent gotov, dok magnetna rezonanca traje oko 45 minuta", pojašnjava.

Kada je reč o zračenju, Sinicki ukazuje da najviše zrači skener.

"Ako snimimo, recimo, abdomen skenerom, to je kao da ste 500 puta snimili pluća rendgenom. Rendgen ima mnogo manju stopu zračenja od skenera. Ali za pluća i koštano-zglobni sistem bolji je skener", kazao je Sinicki.

Napomenuo je da se skener ne koristi tek tako, već kada baš postoji potreba za tim snimanjem, odnosno ukoliko postoji sumnja na neko onkološko oboljenje i potreba za nekom detaljnijom dijagnostikom.