6. novembar 2024 14:48

Multimedijalna izložba "Ljubav na bojnom polju" otvorena u galeriji Hestia u Beogradu

Izvor: TANJUG

podeli vest

Multimedijalna izložba "Ljubav na bojnom polju" otvorena u galeriji Hestia u Beogradu

Foto: REVENTER

BEOGRAD - Multimedijalna izložba "Ljubav na bojnom polju" brazilskog umetnika Randolfa Lamonijea otvorena je sinoć u galeriji "Hestia" u Beogradu gde će trajati do 21. decembra, saopštili su danas organizatori.

Kako je navedeno, posle rezidencije u Hestiji, koja je realizovana u okviru aktuelnog 60. Oktobarskog salona, Lamonije je predstavio izložbu kroz seriju fotografija, video rad, video

instalacije i kolaže.

"Jako sam srećan što smo uspeli da tokom mog višenedeljnog boravka u Beogradu izvedemo i ovu izložbu. Moj dolazak je vezan za 60. Oktobarski salon, gde sam svoj rad predstavio unutar koncepcije Estetika susreta, autorskog tima Maje Kolarić i Matjua Lelijevra" izjavio je Lamonije.

On je dodao da je zahvalan Anji Obradović na prilici da boravi na rezidenciji u galeriji Hestia, gde je radio na novom projektu, čiji je deo predstavljen na izložbi.

"Radeći u Hestiji više sam bio fokusiran na zabavi tokom rada, i bilo je apsolutno uživanje tokom celog procesa stvaranja, na čemu sam posebno zahvalan Nevi Lukić, kustoskinji izložbe. Bilo je vrlo inspirativno raditi sa materijalima koje sam pronalazio ovde u Beogradu", rekao je umetnik.

Kustoskinja izložbe Neva Lukić, izjavila je da ta izložba "vraća simbolici Erosa i Tanatosa izraženoj kroz gotovo oksimoronski naslov".

"Lamonije je ovom izložbom predstavio svoje radove iz ranijih umetničkih faza - nekoliko serija fotografija i video rad, kao i novije radove izvedene tokom rezidencije u Hestiji, kao što je, na primer, nastavak serije Bittersweet Haiku gde umetnik svakoj mrtvoj prirodi nastaloj u kombinovanoj tehnici kolaža pridružuje i japansku lirsku pesmu haiku", rekla je Lukić.

Ona je dodala da je Lamonijeva simbolika mrtve prirode reinterpretirana na jednostavan, pomalo dečiji i naivan način, a u kombinaciji sa pesničkom tradicijom haikua, poznatoj po svedenosti stihova.

Lamonijevi radovi prikazani su na aktuelnom, 60. oktobarskom salonu, u Salonu Muzeja grada Beograda u okviru koncepcije Estetika susreta, autorskog tima Maje Kolarić i Matjua Lelijevra.

Podršku u realizaciji izložbe pružili su 60. Oktobarski salon i Kulturni centar Beograda.