20. jul 2024 22:16

Fudbaleri OFK Beograda pobedili u prvom meču posle povratka u Superligu

BEOGRAD - Fudbaleri OFK Beograda pobedili su kao gosti u Užicu lučansku Mladost rezultatom 2:1 golovima Aleksandra Kahvića u finišu meča, u prvoj utakmici "romantičara" u Superligi Srbije posle osam godina.

Dušan Cvetinović je u 59. minutu doveo Mladost u vođstvo, ali je zatim postao u 84. minutu tragičar meča i omogućio Kahviću da postane junak pobede OFK Beograda. Cvetinović je po mišljenju sudije Nikole Radakovića skrivio penal faulom nad Kahvićem, a isti igrač je siguran je sa bele tačke bio Kahvić. Cvetinović je dobio drugi žuti karton, pa je morao van igre. OFK je brojčanu prednost iskoristio golom Kahvića u 90+3. minutu.

U drugom meču igranom u istom terminu Čukarički je na Banovom brdu bez većih problema savladao niški Radnički. Čukarički je protiv Nišlija poveo golom Đorđa Ivanovića u 32. minutu, a konačan rezultat je postavio mladi Mihajlo Cvetković u 17. minutu.