2. oktobar 2024 23:25

Fudbaleri Benfike deklasirali Atletiko, porazi Bajerna i Reala u Ligi šampiona

Izvor: TANJUG

podeli vest

BIRMINGEM - Fudbaleri Benfike deklasirali su Atletiko rezultatom 4:0, Aston Vila je pobedila Bajern 1:0, a istim rezultatom je i Lil savladao branioca titule Real u mečevima drugog kola Lige šampiona.

U reprizi finala Kupa šampiona iz 1982. godine Aston Vila je istim rezultatom kao tad u Roterdamu pobedila Bajern. Prvak Evrope iz 1982. godine je do pobede nad Bavarcima stigao golom rezerviste Džona Durana u 79. minutu. Na golu Aston Vile briljirao je Emilijano Martinez. Bajern je imao 11 kornera, Aston Vila jedan, gosti su imali 17 šuteva, domaćin pet, ali su bodovi ostali u Birmingemu. Kosta Nedeljković je meč gledao sa klupe Aston Vile.

Lil je pobedio Real golom Džonatana Dejvida sa penala u 45+3. minutu. Madriđani nisu uspeli da savladaju večeras odličnog golmana Lila Lukasa Ševalijea.