7. oktobar 2023 20:30

Fudbaleri Partizana savladali Mladost i stigli do osme pobede u nizu

Izvor: TANJUG

podeli vest

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana ostvarili su i osmu uzastopnu pobedu u Superligi Srbije pošto su u 11. kolu kao domaćini pobedili lučansku Mladost rezultatom 2:0.

Domaćin je ofanzivno otvorio meč, a već u 5. minutu je imao stoodstotnu šansu, ali je Mateus Saldanja pogodio stativu. Dobru šansu je malo kasnije imao i Nikola Antić, ali je do poluvremena ostalo 0:0.

Najzaslužniji za pobedu do koje je Partizan stigao u drugom poluvremenu bio je Gajas Zahid. Norvežanin je prvo izborio penal u 58. minutu koji je u gol pretvorio Bibras Natho, a onda je u 70. postavio konačan rezultat posle asistencije Saldanje.

Partizan sad ima 25 bodova, pet više od TSC i sedam više od Crvene zvezde, ali uz utakmicu više. U narednom kolu, posle reprezentativne pauze, Partizan će u goste subotičkom Spartaku, dok će Mladost dočekati niški Radnički.