23. mart 2024 21:00

Majstorija Nikole Kneževića za pobedu fudbalera Zvezde protiv Zenita

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras ruski Zenit 1:0 (0:0) u prijateljskoj utakmici.

Pred 42.771 navijačem na stadionu Rajko Mitić jedini gol postigao je mladi Nikola Knežević u 82. minutu.

Prethodno, ruski tim je imao izglednije prilike, ali nije uspeo da zatrese mrežu mladog golmana crveno-belih Ivana Guteše.

Zenit je u 60. minutu praktično postigao gol, međutim glavni sudija Jovan Šegrt i njegovi asistenti nisu videli da je lopta posle udarca Aleksandra Jerohina odbijena od prečke prešla gol liniju.

Samo dva minuta kasnije Vilson Isidor pogodio je stativu.

Sjajnu šansu za Zvezdu u 73. minutu propustio je mladi Jovan Mituljikić.

Treneri Vladan Milojević i Sergej Semak izveli su najjače postave i ovom trenutku, a u nastavku šansu su dobili brojni mladi fudbaleri sa obe strane.

Uoči utakmice minutom ćutanja odata je počast žrtvama terorističkog napada u Moskvi.

Istovremeno, navijači srpskog i ruskog šampiona zajedničkim navijanjem potvrdili su bratske veze dva naroda i slogan pod kojim je odigrana utakmica "Zajedno".

U najavi meča nastupila je i pevačica Danica Crnogorčević.