21. maj 2024 22:39

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili 28. put Kup Srbije i četvrtu uzastopnu duplu krunu

LOZNICA - Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije 28. put u istoriji i osigurali četvrtu uzastopnu duplu krunu pošto su u finalu na stadionu Lagator u Loznici savladali Vojvodinu rezultatom 2:1.

Vojvodina je prva zapretila, ali je bivšem napadaču Crvene zvezde golman šampiona Srbije Omri Glazer zaustavio šut u situaciji jedan na jedan.

U 13. minutu Usman Bukari je imao stoodstotnu šansu za Zvezdu, ali je loše šutirao iskosa sa desetak metara.

U 36. minutu mladi napadač Vojvodine Mihailo Ivanović imao je stoodstotnu šansu, ali je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Zvezde Glazerom promašio ceo gol.

Već u sledećem napadu usledila je kazna. Šerif Ndiaje je bio asistent i to glavom, a Mirko Ivanić strelac. Bivši reprezentativac Crne

Gore je sa nekih šest metara bez problema zakucao loptu u mrežu kluba za koji je igrao od 2012. do 2016. godine.

Tri minuta kasnije Ndiaje postiže gol, zbog načina proslave dobija i žuti karton, ali je posle intervencije iz VAR sobe pogodak senegalskog reprezentativca poništen.

U 62. minutu poništen je i gol Bukarija posle provere u VAR sobi, takođe zbog ofsajda.

Sve dileme oko pobednika rešio je defanzivac Zvezde Uroš Spajić koji je pogodio u 66. minutu, iako je u 54. minutu dobio jak udarac u glavu pesnicama od golmana Vojvodine Lazara Carevića.

VAR je Zvezdi poništio i treći gol, u 85. minutu je Ndiaje poslao loptu u mrežu, ali opet je bila ofsajd pozicija.

U 90+9. minutu Aleksa Vukanović je postigao gol za konačnih 2:1 za Zvezdu.

Zahvaljujući činjenici da je Zvezda osvojila Kup, TSC sad ima zagarantovanu evropsku jesen najmanje u Ligi konferencija i 10 sigurnih utakmica u Evropi. Klub iz Bačke Topole će u plej-of za Ligu Evrope, a ako ispadne, ide direktno u Ligu konferencija.

Vojvodina će, ako ostane peta na tabeli Superlige, igrati kvalifikacije za Ligu konferencija.