18. jun 2024 20:12

Fudbaleri Turske pobedili Gruziju na Evropskom prvenstvu

DORTMUND  - Fudbalska reprezentacija Turske pobedila je danas u Dortmundu selekciju Gruzije rezultatom 3:1 (1:1) u meču prvog kola grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Turska je povela u 25. minutu golom Merta Muldura koji je postigao 500. gol na Evropskim prvenstvima.

Dva minuta kasnije Kenan Jildiz je zatresao mrežu Gruzije, ali je posle intervencije iz VAR sobe sudija Fakundo Teljo poništio gol zbog nedozvoljene pozicije.

Rezultat je poravnao George Mikautadze u 32. minutu. On je u 35. minutu imao još jednu šansu da postigne gol, ali je loptu prosledio pored leve stative.

Novu prednost za Tursku doneo je Arda Guler u 65. minutu, pošto je sa 25 metara postigao jedan od najlepših golova u dosadašnjem toku Evropskog prvenstva.

Gruzija je mogla do izjednačenja u 70. minutu kada je Giorgi Kočorašvili pogodio prečku. Potom je i Zuriko Davitašvili u 90+6. minutu pogodio stativu.

Fudbaleri Turske su do trećeg pogotka došli posle kontranapada, Kerem Akturkoglu je sproveo loptu u prazan gol u 90+7. minutu.

Kasnije večeras u drugoj utakmici grupe F sastaće se Portugalija i Češka od 21 čas u Lajpcigu.

Turska će u drugom kolu 22. juna igrati protiv Portugalije, dok će Gruzija istog dana igrati protiv Češke.