9. jul 2024 19:59

Fudbaleri Ajaksa deklasirali Sent Truden u prijateljskom meču

Izvor: TANJUG

podeli vest

OLDENBROK  - Fudbaleri Ajaksa, rivali Vojvodine u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, deklasirali su belgijski Sent Truden rezultatom 4:0 u prijateljskom meču.

Ajaks je poveo je golom Jorela Hata u 8. minutu, a prednost je duplirao Džejdon Banel u 46. Karlos Forbs je u 55. minutu dao treći gol za "kopljanike", dok je konačan rezultat postavio Kenet Tejlor u 81.

Trener Ajaksa Frančesko Farioli i dalje ne može da računa na reprezentativce. To su Holanđani Stiven Bergvajn i Brajan Brobi, Hrvati Borna Sosa i Josip Šutalo i argentinski golman Heronimo Rulji.

Do utakmice protiv Vojvodine Ajaks će imati još tri pripremne utakmice, protiv škotskog Rendžersa, Al Vasla iz Emirata i grčkog Olimpijakosa.

Fudbaleri Ajaksa će 25. jula ugostiti Vojvodinu u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, dok je revanš na stadionu TSC-a u Bačkoj Topoli.