2. januar 2024 09:37

NBA: Dabl-dabl Jokića u pobedi Denvera protiv Šarlota, Klipersi nadigrali Majami

DENVER - Košarkaši Denvera pobedili su na svom terenu ekipu Šarlota rezultatom 111:93 u noćašnjem meču NBA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džamal Marej sa 25 poena, dok je Majkl Porter dodao 22. Srpski košarkaš Nikola Jović proveo je na terenu skoro 28 minuta, a za to vreme imao je učinak od 13 poena, 11 skokova i šest asistencija. Kod gostiju, najbolji je bio Majls Bridžis sa 26 poena, devet skokova i pet asistencija.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su na svom terenu Majami 121:104. U pobedničkom timu istakli su se Kavaj Lenard sa 24 poena i Pol Džordž koji je dodao 23. U ekipi iz Majamija najbolji je bio Bem Adebajo, koji je postigao 21 poen i imao je 15 skokova. Srpski košarkaš Nikola Jović proveo je na terenu skoro tri minuta, a za to vreme postigao je tri poena i imao je jednu asistenciju.

Košarkaši Hjustona nadigrali su na svom terenu Detroit 136:113. Kod domaćih, najefikasniji je bio Alperen Šengun sa 26 poena, dok je Džejlen Grin dodao 22. Srpski košarkaš Boban Marjanović igrao je nešto više od šest minuta, a za to vreme imao je po jednu uhvaćenu loptu i asistenciju. U ekipi iz Detroita najbolji je bio Alek Barks, koji je postigao 21 poen.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sledeći rezultati: Njujork - Minesota 112:106, Toronto - Klivlend 124:121, Milvoki - Indijana 113:122, Finiks - Portland 109:88 i Juta - Dalas 127:90.