30. april 2024 19:49

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u četvrtfinale mastersa u Madridu

MADRID - Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u četvrtfinale mastersa u Madridu pošto je danas u osmini finala posle velike borbe koja je trajala dva sata i 55 minuta pobedio Nemca Jana-Lenarda Štrufa rezultatom 2:1 (6:3, 6:7 (5:7), 7:6 (7:4)).

Braniocu titule u Madridu je za osvajanje prvog seta bio dovoljan jedan brejk.

U drugom setu su oba tenisera napravila po jedan brejk, pa je odlučivao taj-brejk u kom se Nemac bolje snašao i uveo meč u treći odlučujući set.

Delovalo je da će Alkarazu brejk u ranoj fazi trećeg seta otvoriti put ka pobedi.

Španac je kod vođstva 5:3 servirao za pobedu, ali nije iskoristio čak četiri meč lopte, a Nemac jeste treću brejk loptu u tom gemu da produži neizvesnost.

O pobedniku je odlučivao taj-brejk u kojem je Alkaraz bio sigurniji i tako stigao do pobede.

Alkaraz će u četvrtfinalu igrati protiv Rusa Andreja Rubljova koji je ranije danas savladao Holanđanina Talona Grikspora rezultatom 2:0 (6:2, 6:4).

Masters u Madridu igra se za nagradni fond od 7.877.020 evra.