3. jul 2024 21:11

Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Vimbldona

Autor: Tanjug

LONDON - Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Vimbldona pošto je pobedio Holanđanina Talona Grikspora rezultatom 3:2 (4:6, 7:6(9:7), 1:6, 6:2, 6:3) za dva sata i 54 minuta.

Grikspor, 27. na ATP listi, bolje je otvorio meč i poveo 1:0 pošto je napravio dva brejka a pretrpeo jedan.

U drugom setu nije bilo brejka, pa je presudio taj-brejk u kom je Kecmanović, 52. na ATP listi, spasio dve set lopte pre nego što je izjednačio na 1:1.

Kecmanović je zatim veoma loše odigrao treći set, Holanđanin je lako stigao do 2:1, ali onda je usledio veliki preokret. Srbin je do izjednačenja na 2:2 stigao zahvaljujući dva brejka u četvrtom setu, a u petom mu je bio dovoljan jedan za plasman u treće kolo.

Rival Kecmanoviću u trećem kolu Vimbldona biće Italijan, pobednik dvoboja Janik Siner - Mateo Beretini.