10. avgust 2024 18:21

Fudbaleri Mančester Sitija osvojili Superkup Engleske

LONDON - Fudbaleri Mančester Sitija osvojili su Superkup Engleske, popularni Komjuniti Šild, pošto su posle boljeg izvođenja penala pobedili gradskog rivala Mančester Junajted rezultatom 7:6 (1:1).

Osvajač prošlosezonskog FA Kupa Mančester Junajted je na londonskom Vembliju mogao da povede u 75. minutu, ali stoodstotnu šansu nije iskoristio Markus Rašford, pogodio je stativu u situaciji jedan na jedan sa golmanom "građana". Popularni "crveni đavoli" su ipak poveli u 82. minutu, strelac je bio rezervista Alehandro Garnačo, posle soloprodora je poslao loptu u gol prizemnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Šampion Engleske se nije predao, izjednačio je u 89. minutu, Oskar Bob je bio asistent, a rezervista Bernardo Silva je lako postigao gol udarcem glavom sa peterca, pa je meč odlučivan penalima.