24. oktobar 2024 23:37

Remi fudbalera Fenerbahčea i Mančester junajteda u trećem kolu Lige Evrope

ISTANBUL - Fudbaleri Fenerbahčea i Mančester junajteda odigrali su večeras u Istanbulu nerešeno 1:1, u trećem kolu Lige Evrope.

Gosti su poveli u 15. minutu pogotkom Kristijana Eriksena, a Jusuf en Nesiri je u 49. minutu doneo izjednačenje za Fenerbahče.

Trener Fenerbahčea Žoze Murinjo isključen je u 58. minutu.

Mančester je na 21. mestu na tabeli LE sa tri boda i u narednom kolu dočekuje PAOK.

Fenerbahče je na 14. poziciji sa pet bodova, a u sledećem kolu sastaće se sa AZ Alkmarom.

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras u Londonu AZ rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je Rišarlison u 53. minutu iz penala.

AZ je od 85. minuta igrao sa 10 fudbalera, pošto je Dejvid Meler Vulf dobio drugi žuti karton.

Rezultati ostalih utakmica trećeg kola: Anderleht-Ludogorec 2:0, Atletik Bilbao-Slavija Prag 1:0, Lion-Bešiktaš 0:1, Malme-Olimpijakos 0:1, Porto-Hofenhajm 2:0, Rendžers-FCSB 4:0, Tvente-Lacio 0:2.

Tabela: Lacio 9, Totenhem 9, Anderleht 9, Ajaks 7, Galatasaraj 7, Ajntraht 7, Mitjiland 7, Atletik Bilbao 7, Bode Glimt 7.