13. decembar 2023 15:57

Omladinci Crvene zvezde remizirali sa Mančester Sitijem

BEOGRAD - Omladinci Crvene zvezde odigrali su nerešeno 2:2 protiv Mančester Sitija u meču 6. kola grupe G fudbalske UEFA lige mladih.

Domaćin je na stadionu Voždovca poveo prelepim golom Jovana Šljivića koji je matirao golmana gostiju udarcem sa 18 metara. Izjednačio je Ešton Mjur u 36. minutu, ali je Zvezda u 41. ponovo povela. Strelac je bio Andrija Maksimović, a asistent Aleksa Cvetković. Rezervista gostiju Farid Alfa-Rupreht je u 76. minutu postavio konačan rezultat. a obe ekipe su u finišu meča po jednom pogađala stativu.

Crvena zvezda je okončala takmičenje u UEFA Ligi mladih kao treća u grupi sa četiri boda, ispred Jang bojsa zahvaljujući boljoj gol razlici. Siti je prvi i direktno se plasirao u osminu finala, dok će Lajpcig morati u baraž za plasman u osminu finala.