10. mart 2024 20:49

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivom razlikom pobedili Krku

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras ekipu Krke rezultatom 110:57 u meču 22. kola ABA regionalne lige.

Crvena zvezda je nakon ove pobede zadržala prvu poziciju sa skorom 19/3, dok je Krka poslednja na tabeli sa skorom 4/18.

Najbolji u sastavu Crvene zvezde bio je Džavonte Smart sa 24 poena i dva skoka, dok je Jago Dos Santos dodao 20 poena, osam skokova i 12 asistencija.

U timu Krke istakao se Miha Cerkvenik sa devet poena i tri skoka.

Domaći igrači su u prvoj četvrtini uspeli da slome otpor protivnika i da preko poena Mitrovića i Nedovića dođu do 20 poena prednosti.

Do kraja prvog poluvremena "crveno-beli" su gradili prednost do plus 29 na semaforu i već tada je odlučen pobednik u ovom susretu.

U narednom kolu regionalne lige Crvena zvezda gostuje Ciboni u Zagrebu, dok košarkaši Krke dočekuju Split u Novom Mestu.