20. oktobar 2023 22:04

Fudbaleri Partizana savladali Spartak i ostvarili devetu uzastopnu pobedu

SUBOTICA - Fudbaleri Partizana pobedili su večeras Spartak u Subotici rezultatom 3:0 u meču 12. kola Superlige Srbije i tako stigli do devete uzastopne pobede.

Prvo poluvreme meča na severu Bačke bilo je zaborav, nijedna ekipa nije uspela da napravi ozbiljniju šansu.

Partizan je postigao gol u 61. minutu, ali je on posle intervencije VAR tehnologije poništen.

Posle centaršuta Gajasa Zahida, Mihajlo Ilić je prvo pogodio stativu, ali se lopta ponovo odbila do njega i završila u mreži domaće ekipe, ali ga je pri tom udarila u ruku, pa je gol opravdano poništen.

Ono što nije uspeo jedan štoper Partizana, jeste drugi. Kapiten Svetozar Marković je u 69. minutu, posle uigrane akcije iz kornera, udarcem nogom sa desetak metara zakucao loptu pod prečku.

Gajas Zahid je duplirao prednost Partizana u 77. minutu posle asistencije rezerviste Nemanje Nikolića.

Još jedan rezervista je bio asistent, Ksander Severina, ofanzivni vezista je dodao loptu Mateusu Saldanji u 81. minutu za konačnih 3:0.

Partizan je prvi na tabeli sa 28 bodova, sedam više od drugoplasirane Crvene zvezde, koja ima i meč manje.

Spartak je ostao na osmom mestu sa 15 bodova.

Spartak će u narednom kolu, sledećeg vikenda, u goste niškom Radničkom, dok će Partizan u sredu, u zaostalom meču, gostovati u Kragujevcu protiv Radničkog.