25. jun 2024 21:48

Danska i Srbija bez golova posle prvog poluvremena meča trećeg kola grupe C

MINHEN - Fudbalske reprezentacije Danske i Srbije okončali su prvo poluvreme utakmice trećeg kola grupe C Evropskog rezultatom 0:0.

Francuski sudija Fransoa Leteksije je već u 4. minutu meča koji se igra u Minhenu pokazao prvi žuti karton, Nikoli Milenkoviću zbog prekršaja nad Rasmusom Hojlundom.

Prvu veliku šansu imala je Danska, u 16. minutu, ali je Aleksander Bah glavom šutirao pored gola sa sedam, osam metara.

Danska je pripretila i u 21. minutu, ali je udarac kapitena Kristijana Eriksena sa dvadesetak metara u korner skrenuo golman "orlova" Predrag Rajković.

U 28. i 30. minutu francuski sudija je pokazao žute kartone Dancima Jonasu Vindu i Mortenu Hjumlandu.

Reprezentacija Srbije u prvom poluvremenu nije uputila nijedan udarac ka golu Danske.

Sa tribina Srbiju bodri najbolji srpski teniser Novak Đoković, kao i košarkaši Luka Mitrović i Danilo Anđušić.