20. oktobar 2023 22:44

Košarkaši Crvene zvezde poraženi od Virtusa u Bolonji

BOLONJA - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Virtusa u Bolonji rezultatom 79:85 u četvrtom kolu Evrolige.

Virtus je bolje otvorio meč i u finišu prve deonice imao plus 15 (26:11), ali je Zvezda uzvratila serijom 11:0.

Virtus je međutim odbio taj napad "crveno-belih" serijom 12:0 za najvećih plus 16 (38:22).

Zvezda je uspela da do poluvremena smanji na minus 11 (33:44).

Tri minuta pre kraja treće deonice Virtus je vodio 62:47, ali je Zvezdu u meč sa dve vezane trojke vratio Rokas Giedraitis, da ni zatim poentirao i Nejpir za 55:62.

Zvezda je u četvrtoj deonici pritiskala domaću ekipu i stigla na samo minus šest na dva i po minuta pre kraja i imala napad da priđe još bliže.

Trojkom Miloša Teodosića, prvom iz sedmog pokušaja, Zvezda je stigla na 72:76 na 78 sekundi pre kraja.

U poslednjih 50 sekundi ušlo se sa 78:74 za Virtus, ali je Šabaz Nejpir napravio veliku grešku i dodao loptu u ruke Ognjenu Dobriću.

Dva bacanja je iskoristio Isaija Kordinije, ali je Nejpir trojkom smanjio na 77:80 na 39 sekundi pre kraja.

Ponovo je Virtus iskoristio dva bacanja, pa je Nejpir dao dvojku, ali onda je Giedraitis napravio faul pre izvođenja lopte pa je Virtus uz napad imao i slobodno bacanje koje je iskoristio Marko Belineli i stavio tačku na utakmicu.

Najefikasniji igrač u Virtusu bio je Tornike Šengelija sa 19 poena, 15 je dao Belineli, 13 Džordan Miki, Isaija Kordinije 11, a po 10 Alesandro Pajola i Ife Lundberg.

Srpski reprezentativac Dobrić je postigao dva poena za 11 minuta na terenu.

Crvenu zvezdu je predvodio Šabaz Nejpir sa 23 poena, Luka Mitrović je dao 14, a Adam Hanga 11. Džoel Bolomboj je imao osam poena i devet skokova.

Virtus sada ima skor 3:1, a Zvezda 1:3.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje večitom rivalu Partizanu sledećeg četvrtka, dok će Virtus u petak u goste Asvelu.