19. jun 2024 23:01

Fudbaleri Švajcarske i Škotske odigrali nerešeno

KELN  - Fudbaleri Švajcarske i Škotske odigrali su nerešeno 1:1 u Kelnu u meču drugog kola grupe A na Evropskom prvenstvu.

Škotska je povela u 13. minutu, posle udarca Skota MakTominija Fabijan Šar je sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

Izjednačio je Džerdan Šaćiri golom posle velike greške odbrane Škotske, fudbaler Čikaga je snažnim udarcem sa dvadesetak metara poslao loptu pod prečku.

U 67. minutu Škotska je bila blizu novog vođstva, ali je posle centaršuta Endija Robertsona iz slobodnog udarca štoper Grant Henli udarcem glavom pogodio stativu.

Na tabeli grupe A Nemačka ima šest bodova, Švajcarska četiri, Škotska jedan, a Mađarska nula. U trećem, poslednjem kolu, u nedelju igraju Nemačka - Švajcarska i Škotska - Mađarska.

Prvoplasirani iz grupe A će u osmini finala igrati protiv drugolasiranog iz grupe C u kojoj je i Srbija. Drugoplasirani iz grupe A će u osmini finala igrati protiv drugog iz grupe B.