11. maj 2023 23:01

Juventus u 97. minutu izvukao remi protiv Sevilje, Roma pobedila Leverkuzen

Izvor: TANJUG

podeli vest

TORINO - Fudbaleri Juventusa i Sevilje odigrali su večeras u Torinu bez pobednika, 1:1 u prvom meču polufinala Lige Evrope.

Sevilja je povela golom Jusefa En Nesirija u 26. minutu. Juventus je do izjednačenja stigao pogotkom Federika Gatija u 97. minutu.

Srpski reprezentativci Filip Kostić i Dušan Vlahović bili su u startnoj postavi Juventusa. Kostić je zamenjen u poluvremenu, dok je Vlahović izašao iz igre u 62. minutu. Za ekipu Sevilje ceo meč je odigrao srpski reprezentativac Nemanja Gudelj.

Fudbaleri Rome savladali su u Rimu ekipu Bajera iz Leverkuzena 1:0 u prvom meču polufinala LE. Jedini gol na utakmici postigao je Edoardo Bove u 63. minutu. Nekadašnji srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Romu, dok je Mile Svilar bio na klupi za rezervne igrače.

Revanš mečevi polufinala Lige Evrope biće odigrani za nedelju dana u Sevilji i Leverkuzenu.