28. jul 2024 13:29

Vaterpolisti Srbije pobedili Japan

PARIZ - Vaterpolisti Srbije pobedili su Japan rezultatom 16:15 u meču prvog kola grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu.

Na startu meča Srbija je vodila 2:0 i 4:2, ali je Japan stalno držao priključak. Srbija je dva minuta pre kraja poluvremena vodila 7:6, ali se na veliki odmor otišlo ipak vođstvom Japana - 8:7.

Izabranici Uroša Stevanovića preokrenulio su na 9:8 na startu treće deonice, a ubrzo zatim i 12:9, ali se Japan vratio na 11:12 i tim rezultatom se ušlo u poslednju četvrtinu. Zatim je Japan izjednačio na 12:12, ali je Srbija uspela da se odmakne na 15:13 tri munuta pre kraja. Japan je izjednačio na 15:15 minut i 53 sekunde pre kraja, ali je najbolji igrač utakmice Dušan Mandić sedmim golom na utakmici vratio prednost Srbiji na 1,35 pre kraja i ispostavilo se postavio konačan rezultat.